מאמרים

לימוד ציבורי - חלק שני

/> לסטודנטים מתקשים, חווית הלימוד עשויה להתארך לזמן הממושך מן הרגיל והם יכולים לחוש, בזמן שיעורי האוניברסיטה, כאילו הם בכלובי בטון בעלי גדרות אלומיניום עבות אשר כולאים אותם שם לזמן בלתי נדלה. המועקות הנפשיות שסטודנטים כאלו עשויים לעבור, יכולות להיות קשות מנשוא ולעיתים גם הרסניות וקטלניות לתלמידים. יש לשים לב ולהקשיב לגוף ולנפש, באם אתם סטודנטים כאלו, כדאי לכם למצוא פיתרון אחר מחוץ לאוניברסיטה, כי רחוק בדרך הזו יהיה לכם קשה להגיע.

למרות כל הבעיות שיש לסטודנטים בעלי ליקויי למידה, רובם בכל זאת יכולים ללמוד ואף להגיע להישגים גבוהים מאוד, אם הם רק יתאמצו ומספיק וגם ילמדו במסגרת הנכונה להם אישית. לסטודנטים כאלו, לימוד אישי ואינטימי יכול להוות פיתרון מצוין ועשוי לגרום להם להתקדם מקצועית ולפתח קריירה בעולם הזה, כשבדרכים הקונבנציונאליות, אין להם סיכוי. במקום להתרכז בסוגים שונים של חיפוי קירות, הם יוכלו סופסוף להתרכז בלימודים ולהתחיל לרכוש הישגים בתחומים שונים. לסטודנטים כאלו, דווקא יכול להיות כישרון יוצא דופן בתחום זה או אחר וכל שעליהם לעשות הוא לעקוב אחר ליבם ולגלות מה הוא התחום שהם הכי טובים בו.

ככלל גם אנשים בעלי איכויות למידה גבוהות, לא תמיד יכולים ללמוד כל דבר וכמובן שלא כל דבר יתאים להם. בסופו של דבר, אם לומדים משהו שאוהבים אז יש גם לתלמיד הבעייתי ביותר, יש סיכוי להתקדם ולהצליח, הכול תלוי בכמה הם אוהבים את המקצוע.

חזרה לחלק ראשון